Nachádzate sa tu

35. ročník svätoštefanského výstupu na Vreteň (2016)

Dňa 26.12.2016. usporiadal ŠKTKNM 35.r. Sv. Štefanského zimného výstupu na Vreteň - 819,9 mnm v Kysuckej Vrchovine.
V skore ráno od 8,00 do 9,30 hod. pri teplote okolo +4°C , sa vybralo z Radole od pivárne u Kultána 331 zaprezentovaných účastníkov na 35. ročník - tradičného výstupu na Vreteň.Skutočný počet bol okolo 400 ľudí. Počasie na toto ročné obdobie bolo nepriaznivé a vôbec nič nenasvedčovalo tomu, že sa práve ujala vlády pani Zima. Bolo nevľúdne počasie – hmla sychravo a oblačno. Štart bol priebežný , tak aby si turisti po trase nezavadzali.Cesta na vrchol pripomínala nekonečnú reťaz, ktorá sa kľukato vlnila až na vrchol Vretňa. Chodník bol šmykľavý a nepríjemný, k vrcholu bol už aj primrznutý a bolo už aj dosť snehu na padanie. Tesne pod vrcholom turistov privítal turistický prístrešok a krásny drevený kríž pri ktorom horelo množstvo sviečok za našich zosnulých priateľov a známych. Po príchode na vrchol sa hmla trochu rozplynula , ale výhľady neboli takmer žiadné a tak si mohli užívať výhľady len zo spomienok s predošlých ročnikov keď bolo lepšie počasie. Na vrchole sa účastníci zapisali do vrcholovej knihy návštev, navzájom si pogratuľovali a poďme sa zohriať dolu do obecného úradu v Radoli .Niektorí zvolili späť trasu ku kaplnke na medzivretne alebo aj výstupovú trasu. Postupne všetkých 331 zapísaných a prihlásených účastníkov zostúpilo v pohode a poriadku do cieľa v Radoli do obecného úradu.Trasa merala približne 6km/450m prevýšenia, dosť náročná pre tých čo dožičili svojmu telu počas sviatkov dosť kalorií ,ale tu sa ich zbavili aspoň čiástočne.
Na obecnom úrade v Radoli každý účastník obdržal pamätný list, poharček a magnetku s logom výstupu, malé občerstvenie, okrem toho mnoho iných mimoriadných cien obdržali ďalší účastníci , napr. :
najmladší:
Lašová M. 9-mesačná
Laš A. 2r.
Malík B. 3r.
Bilešová E. 4r

najstarší:
Naumová J. 78r. KNM
Lukačová B. 75r. KNM
Šimun J, 84r. ŽA
Kučera R. 84r. ŽA

najvzdialenejší:
Maca J.- Eindhoven 7r.
Ulianko Ľ- Nová Ves /Žitavou 27r.
Mráčik F.- 7r. Plzeň

najvzdialenejší a najvernejší
odd. 6-čl. oddiel - KST Liptovská Teplá
6-čl. oddiel - KST AHA Čierné

najpočetnejšia rodina
Dubeňová - 6-čl. Radoľa
Zacherová- 5-čl. KNM
Jurgová - 5-čl. AHA Čierné

Ďalší účastníci z
Plzne, Třinca, Bratislavy, Brezna, Diviakov, Ružomberku, Žiliny, Čadce, Lieskovca, Rudiny, Staškova, D. a H. Vadičova, Oščadnice, Nesluše, Krasna /Kysucou, Radôstky, KNM, Radole ...

Nutné poďakovať sponzorom :
Sklenárstvo u Jakuba, Obec Radoľa, Pohostinstvo u Mičiana, Code s.r.o., Drogéria Bona, Stavbyt Radola, Tlačiareň Jánošík, Piváreň u Kultána, K&K s.r.o. Mestský úrad KNM, Občerstvenie Zásek, Hostinec u Pražačky, Maja Kreativ, Marpal -vrtanie studni.

Za ŠKT Teodor Braciník